Kolay İhracat

Neden Sizin İçin İstihbarat Önemli Olmalı?

  • Dükkanda oturup emek ve para harcadığınız ürünleri yabancı bir zenginin görüp alma ihtimalleri üzerine işler yapmazsınız
  • Kesin ve sürekli mal satan tedarikçileri ve sürekli mal alan müşterilerin tam listesi haftalık elinizde olur.
  • Satış yapma endişesine girmez, iş yoğunluğundan kaçırdığınız işlerden bahsedersiniz.
  • Çinli firmaların fiyat avantajı elinden tamamen gitmiştir ve gitmeye de devam ediyordur, bizim üyemiz olmanızla beraber istihbarat avantajını da yitirecektir.

Aslında Türk firmaları ne iş kurarlarsa kursunlar ilk başta dış piyasayı düşünürler, üreticiler ihracat hayali kurarlar fakat hayallerinde hep müşteri kapıma gelsin, malı alıp gitsin vardır, olmadı kargo firması söylesin, teslimatı gerçekleştirip ödemeyi alayım diye düşünmektedir.

Dünya üzerindeki müşterilerin anlaşmalı nakliye firmaları vardır ve bu firmalar üzerinden kendi ticaretlerini daha sorunsuz olarak gerçekleştirirler, örnek vermek gerekirse siz müşterinizin size söylediği kargo firmasına faturayı keser, iş teslim edilince de ödemenizi hemen alırsınız, herkes mutludur.

Asıl atlanan konu şudur, artık gezen müşteri neredeyse kalmadı, kırsal bölgelerden gelen müşteriler Türk üreticilerine her ne kadar büyük alım yapan müşteriler gibi gözükseler de onlar da kapı kapı fiyat sorarlar, daha sonra da kendi istihbaratını yapıp fiyat indirimleri, kaliteyi beğenmeme, her fırsatta da sizi rakip firmanızla alışveriş yapacakmış izlenimi oluşturarak sizi zor duruma düşürürler.

Peki sizden malı alan müşteri bunu orada kendisi mi satıyor, %80'i bulunduğu ülkede başka bir toptancıya bu malı satıyor, %95'i ise bu malı internette sattığını söylüyor. Emin olunması gereken bir durum varsa 5-10 çuval alınan hiçbir mal direk alıcıya ait değildir, aracıya aittir, ihracat rakamlarından ve konuşmalarımızdan gördüğümüz şudur ki büyük alıcılar İLETİŞİM KURABİLDİĞİ VE ULAŞABİLDİĞİ firmalara gerçek alıcılar ürünlerini yaptırmaktadır, size gelen aracıların temin ettiği mallar ise butik ve çeşitlilik oluşturacağından tercih edilebilir, edilmeyebilirde.

Büyük oyunculara direkt olarak sunum yapmak, aracıları aradan kaldırmak fiyat ve rekabet açısından çok önemlidir. Özellikle Çin, Hindistan ve Singapur büyük alıcıları nokta atışı bulurlar, ürün fotoğraflarını gönderirler ve artık iş bitmiştir. Çinlilerin belli ürünlerde belli kotaları vardır, eskiden her alım yapan firmaya ulaşırlarken artık daha seçiciler, 5-10 çuval mal alan adamla asla zaman öldürmezler, ticaret istihbaratları o kadar sağlamdır ki karlı bir alışveriş gördükleri andan itibaren ya da siz karlı bir satış yakaladığınız andan itibaren o firma artık Çin'li üreticilerin radarına girmiştir.

Ana Sayfa | Hakkimizda | Uyelik | Banka Hesap No | Odeme Bildirim Formu | Iletisim Bilgileri